Szukaj
  • Aliza

Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka hiszpańskiego

Aktualizacja: 9 lis 2020

Dziś, bez znajomościc języka obcego właściwie jesteśmy analfabetami XXI wieku. Jeśli chcemy korzystać w pełni z dobrodziejstw jakie podarowała nam globalizacja, wyjścia nie mamy, musimy nauczyć się w stopniu komunikatywnym języka obcego.

Znajomość języka angielskiego dawno przestała być przywilejem. Pomijając kwestie zawodowe, każdy kto chce podróżować, poznawać i odkrywać, tym językiem władać powinien. Ale czy język angielski to jedyne rozwiązanie?


A może hiszpański?


Język hiszpański, zaraz po mandaryńskim i angielskim, jest najczęściej używanym językiem świata. Istnieje wiele powodów, dla których warto ucczyć się tego języka.


Osobiście podjęłam się nauki tego języka, ponieważ chciałam rozumiem piosenki po hiszpańsku śpiewane przez moją ulubiona artystkę, Shakirę. Tutaj nie jest ważne jaka jest motywacja, ale żeby ją mieć i to właśnie dzieki tej motywacji możemy przyspieszyć z nauką.


Sposoby na szybkie uczenie się.


Zanim wspomnę o tym, co mi pomogło w nauce hiszpańskiego, chciałabym zwrócić uwagę na trudnośćć jezykową. Otóż, dla nas, Polaków, hiszpański jest dość łatwym językiem do nauki. Ta łatwość sprawia, że szybciej zapamiętujemy słówka, mniej się frustrujemy, bo praktycznie nie ma słów, których nie moglibyśmy wymówić.


Na pewno warto zacząć od sprawdzenia słów, które już znasz, lub które są identyczne w języku hiszpańskim i od słów, które są tzw. fałszywymi przyjaciółmi. To na pewno da nam pewien zasób słowek, z którym będziemy mogli zacząć naszą przygodę z hiszpańskim. Na pewno pomocne będzie też zapoznanie się z kolorami, czy dniami tygodnia.


Podręcznik - Konwersacje


Kluczem do nauki języka jest właściwa motywacja.

Inspirujący nauczyciel na pewno pomoże nam w szybszym przyswajaniu języka, ale ważne aby pamiętać, że poza rozwiązywaniem zadań gramatycznych, czytaniem i pisaniem, przede wszystkim powinniśmy mówić, bo wtedy angażujemy cały nasz umysł, do tego aby wykorzystać zdobytą wiedzę zarówno gramatyczną jak i leksykalną.


Mam nadzięję, że te podpowiedzi pomogły i zainspirowały. Powodzenia w nauce.

8 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2020 BY O CZYM CZYTAĆ

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now